Hlavní stránka
Vraťte tělu chuť do života

Vraťte tělu chuť do života

Máte v rodině dlouhodobě nemocného? Pečujete o pacienty odkázané na vaši pomoc nebo se sami léčíte se závažnou chorobou? Nejen v takových případech je důležité podpořit tělo správně zvolenou výživou, která pomůže zlepšit zdravotní stav pacienta, dodá tělu potřebné živiny a napomůže k rychlejší rekonvalescenci.

V současné době se totiž pacienti stále častěji setkávají s problémem zvaným podvýživa neboli malnutrice, tedy s nedostatkem látek potřebných ke správnému fungování celého organismu. Podle posledních průzkumů se podvýživa stává stále závažnější nejen v rozvojových zemích, ale i v České republice, kde je dle výsledků studií špatně či nedostatečně živeno až 40 % pacientů v nemocnicích a na 60 % v domácím ošetření.

Podvýživa může být o to zákeřnější, protože nemusí být patrná na první pohled – lidé trpící podvýživou nemusejí vypadat nezdravě hubení – a přesto může být vinou špatné výživy zdárný proces jejich léčení ohrožen. Pacienti sice mohou dostávat všechno, co potřebují, ale přesto postupně chátrají. Malnutrice může způsobit zvýšený výskyt zdravotních komplikací, prodloužení doby hospitalizace a celkového léčebného procesu.

Tento problém se netýká jen seniorů, bývají jím postižení i mladí lidé, trpící nejrůznějšími nemocemi. Ohroženi jsou také pacienti s onkologickými nemocemi, u kterých se v důsledku nechutenství z chemoterapie mohou vyvinout záněty a infekce.

K tomu, aby se pacientům opět vrátila chuť do života, je zapotřebí dodat jim chybějící látky v co největším množství; v případě nechutenství nebo potvrzení podvýživy je třeba podávat nutriční doplňky ve formě sippingu. Jedná se o speciální tekutou výživu určenou k popíjení. Je nutričně kompletní, bohatá na energii a kvalitní bílkovinu a představuje tak jednoduchý a účinný způsob léčby podvýživy.

Kompletní výživu a chybějící potřebné látky v těle zajistí entrální výživa určená k popíjení Nutricomp® Drink Plus. Tento tekutý doplněk stravy, vhodný pro všechny věkové kategorie, je určen k dietetickému zvládnutí malnutrice. Díky vysoké energetické hodnotě, vyváženému podílu omega mastných kyselin a kombinaci vysoce kvalitní mléčné a sojové bílkoviny zlepší Nutricomp Drink Plus váš zdravotní stav. Pestrost chuti nápoje zajišťují čtyři různé příchutě ve snadno uchopitelné a nerozbitné plastové láhvi.

Zelená hvězda | další články autora