Hlavní stránka
Jak omezit vznik strií v těhotenství?

Jak omezit vznik strií v těhotenství?

10. 3. 2012 | Rány | Zelená hvězda

Strie jsou nejčastější formou jizev u žen. Jedná se o drobné jizvičky, které se objevují na povrchu pokožky, zejména v problémových oblastech těla, postiženy bývají obvykle boky, břicho, hýždě, stehna nebo prsa. Bývají způsobeny rychlým napínání pokožky, při němž dochází k popraskáním elastických vláken pod povrchem kůže. Příčinou může být rychlý růst či obezita, ale nejčastěji se vyvíjejí během těhotenství. Bohužel to, zda se u vás strie objeví, je dáno z velké části především dědičností. Pokud vaše matka nebo babička mají strie, pak jste také náchylní k jejich vzniku. Přesto však existují preventivní opatření, která vám mohou pomoci zabránit nebo alespoň omezit jejich vznik.

Promazávejte důkladně pokožku

Pravidelným promazáváním se kůže stává pružnější a může se natáhnout bez popraskání. Začněte hydratovat kůži už v prvním trimestru a pokračujte, dokud se nevrátíte k normální váze po porodu. Na trhu existuje mnoho tělových mlék a olejů určených speciálně pro prevenci strií. Pro dosažení nejlepších výsledků byste měli důkladně, alespoň dvakrát denně, promazat všechny oblasti náchylné k tvorbě strií.

Jezte zdravou stravu

Strava obsahující nadměrné množství cukru nebo tuku není pro nastávající maminky ani jejich děti to nejvhodnější. Neúměrný váhový přírůstek v průběhu těhotenství může podpořit poškození kůže. Vyvážená strava vám umožní nepřibrat tolik na váze a zároveň poskytne dostatečnou výživu vašemu dítěti. Pokud přibýváte na váze pomalým a stabilním tempem, může vaše pokožka růst bez popraskání.

Dodržujte pitný režim

Nezapomeňte pít dostatek tekutin. Pokud je kůže dehydratovaná, je pravděpodobnější, že popraská. Lékaři doporučují pít během těhotenství 8 až 12 sklenic vody denně.

Masírujte pokožku

Natahující se kůže může svědit. Nikdy kůži neškrábejte, mohli byste způsobit její další poškození. Raději pokožku pečlivě masírujte, tím se zvýší krevní oběh a podporuje růst nových buněk.

Související produkty:

Zdroje:

Scars1.com
strie.eu

Zelená hvězda | další články autora