Hlavní stránka
Mesodiencefalická modulace uleví diabetikům od bolesti

Mesodiencefalická modulace uleví diabetikům od bolesti

22. 8. 2012 | Diabetes | Zelená hvězda

Mesodiencefalická modulace (MDM) je neinvazivní metoda fyzikální léčby založená na působení elektrického proudu o velmi nízké intenzitě na centrální nervový systém. Tímto způsobem je možné ovlivnit regulační funkce nervového systému, a zmírnit tak nepříjemné projevy neuropatie u pacientů, jejichž nervy jsou postiženy diabetem.

Princip metody

Metoda MDM terapie se provádí pomocí speciálního přístroje, který generuje slabé elektrické impulzy a přenáší je na část mozku zvanou diencefalon (mezimozek). Ten ovlivňuje některé důležité vegetativní funkce organismu (funkce organismu probíhající mimovolně, řízené nervovým systémem, např. krevní oběh). Hodnoty proudu jsou velmi nízké, metoda je zcela bezpečná.

Bolest a diabetická polyneuropatie

Diabetická polyneuropatie je jednou z nejčastějších komplikací cukrovky, při níž dochází k poškození nervů v důsledku dlouhodobě zvýšené hladiny cukru v krvi. Nejprve se projevuje jako mírné brnění nebo necitlivost, později může přerůst až v problémy s chůzí nebo udržením rovnováhy, což pacientům znemožňuje vést normální aktivní život. Porucha vnímání bolesti a doteku je také vysoce rizikovým faktorem vzniku diabetické nohy.

Úleva od bolesti

Pomocí aplikovaných impulsů elektrického proudu by mělo dojít k zmírnění nejrůznějších zdravotních potíží. MDM podporuje např. cirkulaci krve v tkáních, ovlivňuje vnímání bolesti a pomáhá také tlumit nepříjemné komplikace diabetu, jako je např. pálení, chlad, křeče atd. Terapie zatím není hrazena zdravotními pojišťovnami.

Související produkty:

Glukometry Omnilance s příslušenstvím
Glukometry Omnitest s příslušenstvím
Omnican – hroty k izulinovým perům, inzulinové stříkačky

Zdroj:

mdmcentrum.com

Zelená hvězda | další články autora