Články pro pacienty

Zvýšené riziko krevních sraženin u sourozenců

Zvýšené riziko krevních sraženin u sourozenců

3. 2. 2012 | autor: Zelená hvězda | Cévní problémy

Nová švédská studie zdůrazňuje, že lidé s více sourozenci, kteří trpí tromboembolí, mají 50krát vyšší pravděpodobnost stejného onemocnění, ve srovnání s těmi, jejichž sourozenci jsou zdraví. Dědičné faktory se tak stávají významným faktorem pro určení rizika žilní tromboembolie u mužů a žen ve věku mezi 10 a 69 lety.

Zdravé návyky zlepšují močové a sexuální funkce

Zdravé návyky zlepšují močové a sexuální funkce

Zdravý životní styl bez užívání cigaret a s pravidelným cvičením může významně ovlivnit močové a pohlavní funkce.

Diabetes a močová inkontinence

Diabetes a močová inkontinence

Inkontinence moči často komplikuje život pacientům s cukrovkou. Více než 50 % mužů a žen s diabetem trpí poruchou funkce močového měchýře. Velkou roli zde hraje také obezita, která je společným rizikovým faktorem pro inkontinenci i diabetes mellitus 2. typu.

Prediabetes

Prediabetes

31. 1. 2012 | autor: Zelená hvězda | Pacientská sekce

Prediabetes je stav, který předchází úplnému rozvinutí diabetu 2. typu. Je charakterizován zvýšením glykémie nalačno oproti normálu (vyšší než 5,5 mmol/l, ale nižší než 7 mmol/l).

Horké novinky pro diabetiky

Horké novinky pro diabetiky

30. 1. 2012 | autor: Zelená hvězda | Diabetes

Na trhu se objevují neustále nové a nové přístroje, které zajišťují vysoký komfort pacientů s diabetem a umožňují pohodlným způsobem kontrolovat hladinu glukózy či podávat správné množství inzulinu. Zde je několik nejčerstvějších novinek.

Chraňte své klouby!

Chraňte své klouby!

Existují způsoby jak omezit zatížení kloubů postižených artritidou. Dodržováním jednoduchých opatření v každodenním životě můžete pomoci chránit vaše klouby a tím zlepšit váš zdravotní stav a omezit nepříjemné symptomy, které artritida přináší.

Zdravou stravou proti mozkové mrtvici

Zdravou stravou proti mozkové mrtvici

31. 12. 2011 | autor: Zelená hvězda | Zdravý životní styl

Zelenina, ovoce a cereálie ve stravě snižují riziko mozkové mrtvice u žen. Výsledky nové švédské studie ukazují, že u žen, které konzumovaly stravu bohatou na antioxidanty, se vyskytlo méně cévních mozkových příhod, bez ohledu na to, zda měly v anamnéze kardiovaskulární onemocnění.

Nykturie

Nykturie

Nykturie neboli noční močení je velmi častý zdravotní problém, který se projevuje nočním probuzením ze spánku z důvodu nucení na močení, kterému je nutné vyhovět.

Jak bojovat proti zánětům močových cest?

Jak bojovat proti zánětům močových cest?

Infekce močových cest, jako je zánět močového měchýře, jsou velmi časté, zvláště u žen. Odhaduje se, že se během života objeví až u jedné z pěti žen.

Mango pro krásu i pro zdraví

Mango pro krásu i pro zdraví

28. 12. 2011 | autor: Zelená hvězda | Zdravý životní styl

Mango je velmi populární ovoce s rozmanitým využitím. Tyto exotické plody, které jsou v prodeji po celý rok, si již v posledních letech našly své stále místo na našem trhu i v našich kuchyních.

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34