Články pro pacienty

Varovné signály osteoporózy

Varovné signály osteoporózy

Osteoporóza neboli řídnutí kostí je diagnóza, která se týká stále větší části populace. Odhaduje se, že osteoporózou trpí přibližně 75 milionů lidí v celé Evropě, USA a Japonsku. Kdo je nejvíce ohrožen a které faktory zvyšují riziko vzniku osteoporózy?

Záhada vysoké ranní glykémie

Záhada vysoké ranní glykémie

31. 5. 2012 | autor: Zelená hvězda | Diabetes

Hormonální změny v těle v časných ranních hodinách přirozeně způsobují, že hladina glukózy v krvi stoupá. Pro lidi, kteří nemají diabetes, je zvýšená glykémie kompenzována zvýšenou produkcí inzulinu. Pro lidi s cukrovkou to může to být problém.

Rakovina močového měchýře

Rakovina močového měchýře

Močový měchýř je součástí vylučovacího sytému. Jedná se o dutý orgán, přibližně kulovitého tvaru, umístěný v pánvi, který slouží k hromadění a následnému vyprazdňování moči.

Kompresní punčochy – účinná léčba dostupná všem

Kompresní punčochy – účinná léčba dostupná všem

29. 5. 2012 | autor: Zelená hvězda | Cévní problémy

Kompresní punčochy jsou často první volbou, která se nabízí pro léčbu křečových žil. Pomáhají zmírnit příznaky a podporují cirkulaci krve v dolních končetinách.

Včasné příznaky rakoviny jsou často ignorovány

Včasné příznaky rakoviny jsou často ignorovány

Odborníci se shodují v tom, že diagnostika rakoviny v raném stádiu je jedním z klíčových faktorů pro její úspěšnou léčbu. Je zřejmé, že preventivní vyšetření jsou nesmírně důležitá, pokud jde o zjištění jakékoliv abnormality. Nicméně je také nezbytné věnovat zvýšenou pozornost náhlým a nevysvětlitelné změnám ve fungování našeho těla, které by mohly znamenat, že se děje něco vážného.

Na záněty vyzkoušejte kafr

Na záněty vyzkoušejte kafr

Kafr je pevná silice stromu s názvem kafrovník lékařský. Bezbarvá nebo bílá vonná hmota s léčivými účinky obsahuje směs terpenických látek. Používá se k lokální léčbě zánětlivých procesů spojených s bolestí a otokem. Působí pozitivně na unavené svaly, pomáhá při revmatických potížích.

Máme jódu dost nebo málo?

Máme jódu dost nebo málo?

Jód je stopový prvek, který má v našem těle nezastupitelnou roli. Jako stavební součást hormonů štítné žlázy zaujímá klíčové postavení v regulaci energetického metabolismu a je nezbytný pro správný vývoj organismu. Jeho nedostatek má negativní vliv na naše zdraví.

Játra a diabetes

Játra a diabetes

25. 5. 2012 | autor: Zelená hvězda | Diabetes

Játra jsou největší žlázou v lidském těle, váží přibližně 3 kg. Mají červenohnědou barvu a jsou umístěna v pravé horní části břišní dutiny. V organismu vykonávají celou řadu životně důležitých funkcí včetně trávení tuků nebo produkce a ukládání glukózy a slouží také jako detoxikační centrum těla. Porucha funkce jater může vést k rozvoji diabetu 2. typu nebo zhoršit problémy s vysokou hladinou glukózy v krvi u těch, kteří již diabetem trpí.

Vyzkoušejte akupunkturu proti artritidě

Vyzkoušejte akupunkturu proti artritidě

Úlevu od artritické bolesti vám nemusí vždy poskytnout jen léky proti bolesti či kortikosteroidy. Existují také alternativní léčebné metody, které vám mohou pomoci, např. akupunktura.

Inkontinenční pomůcky nyní nejlevněji v síti Zelené hvězdy!

Inkontinenční pomůcky nyní nejlevněji v síti Zelené hvězdy!

27. 4. 2012 | autor: Zelená hvězda | Pacientská sekce

Samovolným únikem moči trpí poměrně velké procento populace. Ačkoliv inkontinence může výrazným způsobem znepříjemnit každodenní život, nejde o neřešitelný problém. Inkontinenční pomůcky pomáhají tyto zdravotní potíže pohodlně zvládnout. Bezpečně zachytí moč do speciálního savého jádra a navíc odstraní nepříjemný zápach.

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34