Články pro pacienty

Hydrogely v léčbě ran

Hydrogely v léčbě ran

17. 8. 2012 | autor: Zelená hvězda | Rány

Hydrogely a hydrogelová krytí jsou s úspěchem používány k léčbě mnoha různých typů ran. Hydrogelové materiály byly jedněmi z prvních produktů, pomocí nichž se původní praxe péče o ránu v suchém prostředí změnila na moderní terapii vlhkého hojení ran.

Hustota kostí a dědičnost

Hustota kostí a dědičnost

Odborníci se snaží zjistit, jakým způsobem může dědičnost ovlivňovat hustotu kostní tkáně (kostní denzitu) a pochopit tak, proč jsou někteří lidé náchylnější ke vzniku zlomenin.

EVLT – laserová operace žil

EVLT – laserová operace žil

15. 8. 2012 | autor: Zelená hvězda | Cévní problémy

EVLT neboli léčba endovaskulárním laserem (Endovenous Laser Treatment) využívá cílenou laserovou energii pro léčbu křečových žil bez vzniku následných jizev. Jde o minimálně invazivní šetrný laserový zákrok sloužící k uzavření postižené žíly, založený na principu tepelné destrukce žilní stěny.

Draslík a onemocnění ledvin

Draslík a onemocnění ledvin

14. 8. 2012 | autor: Zelená hvězda | Dialýza

Draslík je prvek, který je velmi důležitý pro normální funkci všech nervů a svalů, včetně srdce. Jeho hladiny v těle jsou řízeny ledvinami. Draslík je přítomen v mnoha potravinách včetně ovoce, zeleniny, masa a mléka.

Nová pravidla pro opalování

Nová pravidla pro opalování

Každý ví, že by měl používat krém s ochranným filtrem a mazat se opakovaně. To vše ale nestačí. Objevují se stále nové poznatky o vlivu slunečního záření, a tak je dobré čas od času svoje vědomosti aktualizovat, abychom si co nejdéle uchovali zdravou pokožku.

Ruce postižené artritidou

Ruce postižené artritidou

Artritida může postihnout jakýkoliv kloub v těle a nevyhýbá se ani kloubům ruky, kde může způsobit bolesti, otoky a ztuhlost. Takto postižení lidé pak často zjišťují, že mají slabší stisk ruky nebo je pro ně obtížnější provádět jemné pohyby, jako např. zavazování bot.

Infekce u starších lidí zvyšují riziko krevních sraženin

Infekce u starších lidí zvyšují riziko krevních sraženin

9. 8. 2012 | autor: Zelená hvězda | Cévní problémy

Ukazuje se, že starší lidé, kteří trpí nejrůznějšími infekcemi, mají téměř třikrát větší pravděpodobnost, že budou hospitalizováni kvůli vzniku nebezpečných krevních sraženin v hlubokých žilách, než jejich zdravější vrstevníci.

Jak bojovat se střevní chřipkou?

Jak bojovat se střevní chřipkou?

Onemocnění, které lidově nazýváme střevní chřipka, nemá se skutečnou chřipkou mnoho společného. Přesto je dobré ji nepodceňovat, a to zvláště u seniorů a dětí, které mohou ohrozit výraznější ztráty tekutin a minerálů.

Nová metoda na rychlou detekci bakterií v ráně

Nová metoda na rychlou detekci bakterií v ráně

7. 8. 2012 | autor: Zelená hvězda | Rány

Vědci vyvinuli jednoduchý test, který pomáhá zjistit přítomnost nebezpečných stafylokoků v ráně. Umožňuje identifikovat přítomnost MRSA – stafylokokových bakterií.

Psyllium pro zdravá střeva

Psyllium pro zdravá střeva

21. 7. 2012 | autor: Zelená hvězda | Stomie

Potíže s vyprazdňováním střev jsou dnes běžným neduhem způsobeným nezdravým životním stylem mnoha lidí.

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34