Články pro pacienty

Nebojte se kolonoskopie!

Nebojte se kolonoskopie!

29. 9. 2010 | autor: Zelená hvězda | Stomie

Kolonoskopie je důležitá vyšetřovací a léčebná metoda, která umožňuje lékaři prohlédnout dolní část trávicí trubice, tedy celé tlusté střevo od konečníku až po dolní konec tenkého střeva a popřípadě provádět drobné zákroky. Vyšetření probíhá velmi šetrně, případné nepříjemné pocity vyváží skutečnost, že jde o vyšetření, které může zachránit život a výrazně přispět ke správné léčbě některých závažných onemocnění.

Možnosti léčby křečových žil

Možnosti léčby křečových žil

29. 9. 2010 | autor: Zelená hvězda | Pacientská sekce

Křečové žíly (varixy) jsou vakovitě rozšířené žíly na dolních končetinách vznikající porušením pevnosti žilní stěny. Léčbu varixů rozdělujeme na konzervativní a chirurgickou. Konzervativní léčba zahrnuje především terapii kompresní a medikamentózní. Chirurgická léčba je založena na odstranění nebo uzávěru postižených úseků žil.

Moderní péče o rány

Moderní péče o rány

29. 9. 2010 | autor: Zelená hvězda | Rány

Problematika hojení ran prochází neustálým vývojem a stává se v poslední době stále častěji diskutovanou díky obrovskému boomu nových a účinnějších léčebných metod a možností. To s sebou přináší také vývoj nových produktů, které usnadňují péči a hojení ať už akutních či chronických ran. Vznikají na základě dlouhodobého výzkumu a umožňují poskytnout pacientovi kvalitní a bezpečnou léčbu. Takovými produkty jsou i výrobky společnosti B. Braun Medical – Linovera® a produktová řada Askina®.

HRT - pomoc při inkontinenci v menopauze

HRT - pomoc při inkontinenci v menopauze

Otázka inkontinence se stává velmi aktuální v období menopauzy, kdy ženské pohlavní orgány přestávají plnit svojí funkci a postupně se snižuje produkce ženských pohlavních hormonů, především estrogenů. To vše s sebou přináší nejrůznější změny v organismu. Pokles hladiny estrogenů v těle kromě jiného negativně ovlivňuje funkci dolních močových cest, což může vést až k inkontinenčním potížím.

Artróza aneb proč nás bolí klouby?

Artróza aneb proč nás bolí klouby?

Artróza je chronické degenerativní onemocnění kloubů. Objevuje se obvykle u jedinců starších věkových skupin. Podle mezinárodních statistik trpí artrózou až 70 % osob starších 65 let. Může se objevit u všech kloubů, nejčastěji jsou však postiženy klouby kyčelní, kolenní, páteř a některé klouby rukou. Onemocnění se většinou rozvíjí velmi pomalu, až desítky let a častěji se objevuje u žen.

Světový den diabetu

Světový den diabetu

29. 9. 2010 | autor: Zelená hvězda | Diabetes

Světový den diabetu je mezinárodní kampaň, která se snaží upozornit na nebezpečí této civilizační choroby a na zdravotní i společenské komplikace, které tato choroba pacientům přináší. Kampaň má každý rok nové téma, které určuje Mezinárodní federace diabetu s cílem reagovat na problémy, s nimiž se potýkají diabetici v globálním měřítku.

Kegelovy cviky

Kegelovy cviky

Kegelovy cviky je speciální cvičení vyvinuté americkým gynekologem Arnoldem Kegelem, kterým posilujeme pánevní dno, a tím bráníme rozvoji močové inkontinence.

Žilní trombóza a plicní embolie

Žilní trombóza a plicní embolie

28. 9. 2010 | autor: Zelená hvězda | Cévní problémy

Ačkoliv se to na první pohled nezdá, žilní trombóza a plicní embolie jsou dvě onemocnění, která spolu velmi úzce souvisí. Při žilní trombóze dojde k vytvoření krevní sraženiny, která se může uvolnit a následně ucpat některou z plicních cév a způsobit tak plicní embolii, což je stav s vysokým rizikem ohrožení života.

Kouření – životu nebezpečný zlozvyk

Kouření – životu nebezpečný zlozvyk

Kouření je vlastně vdechování tabákového kouře. Kouřem se do organismu dostane množství nejrůznějších chemických látek, které mají vliv na lidský organismus. Dnes už bezpečně víme, že kouření je bezprostřední příčinou mnoha vážných onemocnění a často také zvyšuje citlivost organismu vůči působení dalších faktorů. V dnešní době umírá na následky kouření ve světě ročně přes 4 miliony lidí.

Těhotenská cukrovka

Těhotenská cukrovka

28. 9. 2010 | autor: Zelená hvězda | Diabetes

Těhotenská cukrovka neboli gestační diabetes mellitus je zvláštním typem diabetu, který je poprvé diagnostikován v těhotenství a po porodu obvykle mizí. Vyskytuje asi u 2–6 % těhotných žen.

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34