Články pro pacienty

Nasycené tuky – naše hrozba?

Nasycené tuky – naše hrozba?

Všechny tuky, včetně těch nasycených, jsou pro lidský organismus nezbytné. Jsou zdrojem energie, vytvářejí vhodné prostředí pro vstřebávání vitamínů rozpustných v tucích, zajišťují tepelnou izolaci těla a chrání některé orgány.

Medem proti bakteriální rezistenci

Medem proti bakteriální rezistenci

8. 9. 2011 | autor: Zelená hvězda | Rány

Nedávná studie naznačuje, že tzv. manuka med by mohl být efektivním lékem na chronické rány postižené infekcí, a dokonce pomáhá zvrátit rezistenci bakterií vůči antibiotikům.

Chronická pankreatitida

Chronická pankreatitida

7. 9. 2011 | autor: Zelená hvězda | Diabetes

Chronická pankreatitida je vleklý zánět slinivky břišní (slinivka lat. pankreas). Jedná se o dlouhodobé onemocnění, při němž je tkáň slinivky postupně nahrazena vazivem.

Barva moči

Barva moči

Normální barva moči se pohybuje od světle žluté až po tmavě jantarovou. Způsobuje ji barvivo urochrom a její intenzita závisí na tom, jak moc je moč koncentrovaná.

Na prohlídce u urologa

Na prohlídce u urologa

Urologie je lékařský obor zaměřující se na onemocnění močového ústrojí (zahrnující ledviny, močovod, močový měchýř a močovou trubici) a mužských pohlavních orgánů (varlata, nadvarlata, semenné váčky, prostata).

Oteklé kotníky a nohy

Oteklé kotníky a nohy

4. 9. 2011 | autor: Zelená hvězda | Cévní problémy

Trpíte často na oteklé kotníky a nohy? Jsou tyto potíže doprovázeny i dalšími příznaky? Věnujte svým nohám zvýšenou pozornost, protože mohou signalizovat vážný zdravotní problém.

Novinky v léčbě diabetu

Novinky v léčbě diabetu

3. 9. 2011 | autor: Zelená hvězda | Diabetes

V prvním roce poté, co je člověku diagnostikován diabetes 2. typu, může pouhá změna jídelníčku prospět zdravotnímu stavu stejně jako současné změny v dietě a cvičení, tvrdí nová studie.

Kožní komplikace v okolí stomie

Kožní komplikace v okolí stomie

2. 9. 2011 | autor: Zelená hvězda | Stomie

Stomické pomůcky jsou zpravidla vyrobeny z materiálů, které jsou ke kůži šetrné a chrání pokožku. Při správném výběru stomické pomůcky a důsledné péči o stomii by nemělo docházet k závažným komplikacím.

Odlehčete svým kolenům

Odlehčete svým kolenům

Nadváha zdvojnásobuje riziko artrózy kolen, při obezitě je toto riziko až čtyřnásobné, říkají vědci, kteří se z výsledků několika studií snažili spočítat, kolika případům artrózy kolene by se předešlo, pokud by si lidé udržovali svoji optimální váhu.

Jóga léčí artritidu

Jóga léčí artritidu

Ukazuje se, že lidé s revmatoidní artritidou, kteří pravidelně praktikují jógu, vykazují významné zlepšení tohoto onemocnění.

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34