Hlavní stránka
Kompresivní elastické punčochy

Kompresivní elastické punčochy

Kompresivní elastické punčochy

V našem sortimentu naleznete také kompresivní punčochy. Z mnoha typů si vyberete punčochy pro preventivní nošení i léčbu onemocnění žil a lymfatických cév. Nabízíme punčochy pro horní i dolní končetiny.

Dle komprese bývají rozlišovány čtyři kompresní třídy:

I. kompresní třída

Punčochy této třídy se používají preventivně – například pro prevenci rozvoje varixů, udržení dobrého výsledku operace nebo při skleroterapii. Dále jsou vhodné na delší cesty, pro prevenci tromboembolické choroby u operovaných a dlouhodobě ležících pacientů. Nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.

II. kompresní třída

II. kompresní třída je určena pro prevenci, výraznou zátěž (práce trvale vstoje, peri- a menstruální období, gravidita), časné pooperační období (operace varixů), nebo se používá v průběhu skleroterapie. Je plně hrazena zdravotní pojišťovnou, případně je vyžadován doplatek na neklouzavé zakončení. Může ji předepisovat praktický lékař.

III. kompresní třída

Punčochy se využívají při léčbě žilní nedostatečnosti těžšího stupně, která je doprovázena otoky, trofickými změnami, respektive zhojeným vředem. III. kompresivní třída je vhodná i pro léčbu lymfedému, výjimečně také při skleroterapii velkých varixů. Je plně hrazena zdravotní pojišťovnou, případně je vyžadován doplatek na neklouzavé zakončení. Může ji předepisovat pouze lékař specialista.

IV. kompresní třída

Použití punčoch IV. kompresní třídy je vyžadováno při velmi těžké žilní nedostatečnosti, lymfedému nebo úporných otocích. Předepisují se velice zřídka a pouze odborným lékařem.