Prontosan® Wound Gel X - gel na zvlhčování, čistění a dekontaminaci rány

11. 6. 2012 | Hojení ran | Zelená hvězda

V lednu tohoto roku jsme v rámci pardubickém kongresu, který je každoročně zaměřen na problematiku hojení ran a kožních defektů, uvedli jednu z nejvýznamnějších produktových novinek – gel na rány Prontosan® Wound Gel X ze sortimentu Wound Care.

Hlavním úkolem prostředku Prontosan® Wound Gel X je zvlhčování, čištění a dekontaminace rány. Zásadní je také následné rozpouštění vzniklé nekrózy, která brání úspěšné léčbě vzniklého defektu nebo rány. Při nanášení Prontosan® Wound Gel X nedochází k traumatizaci rány, což je velmi důležité zejména pro psychickou pohodu pacienta při léčbě, kdy je každý dotek či kontakt s ránou vnímán velmi citlivě. Díky vyšší viskozitě se gel po nanesení rovnoměrně rozprostře po ploše rány a zůstává aktivní v místech, kde je jeho působení žádoucí. Tato vlastnost je zásadní u rozsáhlejších ran, zejména popálenin, kde je plošné působení výrobku nezbytné.

Výborných výsledků při léčbě je dosahováno díky vyváženému a aktivně působícímu složení. Prontosan® Wound Gel X je složen z polyhexanidu, betainového tenzidu, glycerolu, hydroxyetylcelulózy a purifikované vody. Jeho složení pozitivně hodnotili i odborníci, kteří označili polyhexanid za prostředek první volby.

Indikace

  • popáleniny II. a III. st.,
  • akutní rány (zvláště velkoplošné traumatické rány),
  • chronické rány (např. bércový vřed, dekubity, diabetické ulcerace),
  • rány ošetřované při paliativní péči,
  • odběrové plochy pro transplantace.

„Na základě dobré tkáňové tolerance a klinicky zřejmé podpory hojení ran patří polyhexanid mezi prostředky první volby pro léčbu chronických, obtížně zhojitelných, případně velmi citlivých ran (například popálenin druhého stupně) i pro laváže.“ (Zdroj: Společné doporučení k antiseptikům pro ošetřování ran, skupina odborníků, duben 2004)

Prontosan® Wound Gel X nabízíme klientům ve sterilním 250g balení a s dobou trvanlivosti po otevření 8 týdnů. Pro bližší informace o produktu a pro objednání se prosím obraťte na naše obchodní zástupce.

Na základě dobré tkáňové tolerance a klinicky zřejmé podpory hojení ran patří polyhexanid mezi prostředky první volby pro léčbu chronických, obtížně zhojitelných, případně velmi citlivých ran i pro laváže.

Zelená hvězda | další články autora