Kazuistika: Pacient muž, 64 let, stp.haemorrhagické CMP s levostrannou hemiparesou

18. 5. 2009 | Kazuistiky | Zelená hvězda
Ilustrace 5: Součastnost 24.4.2009

Chronický, cirkulární defekt bérce LDK od roku 1995. Přichází na doporučení kožního oddělení, odeslán na chirurgii, kde po všech nezbytných vyšetřeních proveden stripping VSM l.sin a pacient se vrátil do naší ambulance.

  1. návštěva 21.11.2008 cir­kulární defekt, místy povleklý suchými krustami, někde granulující ostrůvky, se střední, mírně zapáchající sekrecí, bez bolestí. Proveden obklad Prontosanem a následně přiložen Askina Calgitrol Ag v kombinaci s Askina gelem. Pacient i rodina edukována o převazech, vzhledem k částečné imobilitě pacient nedochází na každý převaz do naší ambulance.
  2. V průběhu léčby jsme přešli z obkladů Prontosanem na koupele LDK, což pacientovi umožnilo snažší odstaňování suchých krust z defektu. V přikládání Askiny Calgitrol Ag jsme pokračovali až 12.1.2009, kdy již byl defekt téméř bez povlaků a i plocha defektu se zmenšila.
  3. 23.1.2009 došlo na části defektu ke zhoršení (pacientova maželka byla hospitalizována) – objevili se povlaky a defekt zapáchal, proto jsme na tuto část defektu přiložili Askinu Sorb. 5.2.2009 byl defekt opět téměř bez povlaků a bez zápachu. Měníme materiál na Askina Transorbent.
  4. Defekt není ještě dohojen, vzhledem k původní velikosti a pravděpodobně ještě dlouho nebude, ale pacient je velmi spokojen. Převazy si dělá každý třetí den, je bez bolestí, neobtěžuje ho zápach a není tak omezen ve svých každodenních aktivitách.

Související produkty

Zelená hvězda | další články autora

Fotogalerie

Ilustrace 1: Defekt zbavený krust, již aplikovaný gel Ilustrace 1: Defekt zbavený krust, již aplikovaný gel
Ilustrace 2: Zhoršený, povleklý defekt Ilustrace 2: Zhoršený, povleklý defekt
Ilustrace 3: Součastnost 24.4.2009 Ilustrace 3: Součastnost 24.4.2009