Články a studie

LINOVERA® = PREVENCE DEKUBITŮ

LINOVERA® = PREVENCE DEKUBITŮ

6. 10. 2010 | autor: Zelená hvězda | Hojení ran

Dekubity neboli proleženiny ztěžují život zejména hospitalizovaným pacientům v nemocničních a sociálních zařízeních. Setkáváme se s nimi nejen v léčebnách dlouhodobě nemocných a domovech důchodců, ale také při déletrvajících hospitalizacích na oddělení chirurgie, neurologie, interny nebo ARO.

Produkt měsíce říjen: Intrafix® SafeSet – infuzní set pro vyšší bezpečnost

Produkt měsíce říjen: Intrafix® SafeSet – infuzní set pro vyšší bezpečnost

Pro první podzimní měsíc jsme v rámci akce „produkt měsíce“ připravili další z naší nabídky prověřených a oblíbených produktů. Tentokrát se jedná o infuzní set Intrafix® SafeSet, který se vyznačuje zvláštním důrazem na bezpečnost pacienta. Pokud si v měsíci říjnu Intrafix® SafeSet objednáte, věnujete tím část výnosu na již dobře známý charitativní projekt B. Braun Medical Úsměv pro život.

Hygiena rukou

Hygiena rukou

Správná a účelná hygiena rukou patří k nejúčinnějším opatřením pro přerušení přenosu všudypřítomných mikroorganismů, které se šíří pouhým kontaktem lidských rukou s předměty ve veřejných prostorech nebo mezi sebou vzájemně. Jedním z velmi kritických míst jsou zejména ordinace a čekárny zdravotnických zařízení, kde se hromadí pacienti a snadno zde dochází k přenosu mikroorganismů (infekce) nejen mezi nimi, ale také na zdravotnický personál.

Stabimed®

Stabimed®

Účinný, šetrný k vašim nástrojům a ekonomický při použití Stabimed® je kombinovaný dezinfekční a čisticí prostředek nové generace, který splňuje jak nejnáročnější požadavky uživatelů, tak hygienické požadavky DGHM (Německá společnost pro hygienu a mikrobiologii). Přestože je na našem trhu již více než deset let, ve stávajícím složení od roku 2002 patří stále k nejžádanějším přípravkům zejména pro svoji šetrnost k nástrojům a ekonomickou výhodnost při použití.

Linovera - efektivní prevence dekubitů

Linovera - efektivní prevence dekubitů

21. 6. 2010 | autor: Zelená hvězda | Hojení ran

Počátkem letošního roku byl uveden na český trh nový výrobek společnosti B.Braun LINOVERA, který spadá do portfolia divize OPM, jež se zabývá péčí a léčbou o rány. LINOVERA obohatila a doplnila, již tak ucelené portfolio výrobků pro léčbu ran. Linovera je rychlý, jednoduchý a finančně efektivní výrobek pro prevenci DEKUBITŮ.

Močové katétry Actreen® Lite Cath a Actreen® Glys Set

Močové katétry Actreen® Lite Cath a Actreen® Glys Set

21. 6. 2010 | autor: Zelená hvězda | Odborné články

Sterilní lubrikované katetry a sety pro intermitentní katetrizaci Blíží se letní prázdniny a dovolené a rádi bychom uživatelům jednorázových močových katétrů toto období odpočinku zpříjemnili. Ať už se bude jednat o aktivní odpočinek při sportovních aktivitách, na cestách nebo o rozjímání u knížky v přírodě, přijímání slunečních paprsků u vody, apod.

Bezpečnější infuzní terapie - Infuzní sety s novým regulátorem průtoku

Bezpečnější infuzní terapie - Infuzní sety s novým regulátorem průtoku

Pro společnost B. Braun je a vždy byla bezpečnost pacientů a zdravotnického personálu nejvyšší prioritou. V rámci Safety konceptu nabízí veškeré infuzní sety z PVC nově bez nebezpečného změkčovadla DEHP v tzv. DEHP free verzi. Jednoznačné označení této verze najdete v souladu s legislativou na zevním obalu našich setů.

Proplachový systém pro močové katétry Uro-Tainer®

Proplachový systém pro močové katétry Uro-Tainer®

Uro-Tainer® je sterilní jednorázový systém, připravený k přímému použití. Je určen zejména k péči o permanentní močové katétry a k instilaci roztoků do močového měchýře. Systém významně omezuje tvorbu krystalů, riziko vzniku močové infekce a frekvenci výměny katétrů. Celý postup se odehrává s uzavřeným vzduchotěsným okruhem.

Kazuistika: Léčba rozpadlé operační rány a dekubitu na patě (Pacientka, 45 let)

Kazuistika: Léčba rozpadlé operační rány a dekubitu na patě (Pacientka, 45 let)

7. 6. 2010 | autor: Zelená hvězda | Kazuistiky

Pacientka 45 let, 25.1. 2010 proveden chirurgický zákrok pro chronické záněty střev, dekubit na patě vel 3×2cm + rozpadlá operační rána se silnou sekrecí. Nekróza na patě se vytvořila již na JIPu po komplikacích po epidurální anestezii.

Evropská unie zvyšuje ochranu  zdravotnických pracovníků

Evropská unie zvyšuje ochranu zdravotnických pracovníků

Nová směrnice rady Evropské unie „O prevenci poranění ostrými předměty v nemocničním a zdravotnickém odvětví“ znamená pro více než 3,5 milionu evropských zdravotnických pracovníků zlepšení ochrany před zraněními a přenosem infekcí způsobenými ostrými předměty, jako jsou například bodná poranění jehlou.

Stránkování: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23